Samsung, katlanabilir akıllı telefonlarda yeni bir tasarıma gidiyor

Samsung‘un katlanabilir telefonlarına dair son sızıntılar, Galaxy Z Fold 6‘nın ekran yapısında önemli değişiklikler olduğunu gösteriyor. Daha önceki modellerde gördüğümüzden daha geniş ve köşeleri keskin bir ekran tasarımı bizleri bekliyor. Galaxy Z Fold 5 modeline kıyasla, yeni modelin dış ekranı 60.2mm genişliğe sahip. Bu, 57.4mm genişliğindeki eski modelinden bir hayli büyük bir artış. Bu genişlemiş ekran, telefonu katlı haldeyken kullanmayı daha da kolaylaştıracak gibi duruyor.

Samsung, bugüne kadar kitap tarzı katlanabilir telefonlarında süper uzun bir dış ekran kullanıyordu. Ancak Google veya Oppo gibi diğer markalar, kullanımı daha kolay geniş ekranlar sunarak pazarda fark yaratmayı başardı. Samsung ise, ekran oranını zamanla değiştirerek kullanıcı deneyimini iyileştirmeye çalıştı. Fakat dış ekran hala geleneksel bir bar telefonun ekranından önemli ölçüde dar kalıyordu.

Samsung, katlanabilir akıllı telefonlarda yeni bir tasarıma gidiyor

Ice Universe isimli tanınmış bir sızıntı kaynağı, Galaxy Z Fold 6 ve Galaxy Z Fold 5 modellerinin ekran koruyucularını karşılaştıran bir görsel paylaştı. Bu görsel, her iki model arasındaki en belirgin farkları gözler önüne seriyor. Özellikle, yeni modelin köşe yarıçaplarının oldukça keskin olduğu görülüyor. Bu keskinlik, Galaxy S24 Ultra modeli kadar belirgin olmasa da, oldukça yaklaşmış durumda.

Yaklaşık iki ay sonra piyasaya sürülecek olan 6. nesil Galaxy katlanabilir telefonlarının tasarımı artık neredeyse tamamlanmış durumda. Ekran koruyucusu, yeni modelin daha geniş bir ekrana sahip olacağını işaret ediyor. Bu da Samsung’un katlanabilir telefon serisinde önemli bir yeniliği işaret ediyor. Yeni modelin, öncekilerden farklı olarak daha kullanışlı bir dış ekran sunması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x